A „NŐK-Munka-Család” nevű EFOP-1.2.9-17-2017-00025 három éves intézkedéssorozat célja, hogy a gyermeket vállaló nőket segítse a család- és a munka összeegyeztetésében. A projekt vezetője a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal, együttműködő partnerei a Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint az Esztergomi Otthon Segítünk Alapítvány.
Nők a családban és a munkahelyen EFOP-1.2.9-17 konstrukció célja a nők munkaerő-piaci helyzetének javítása, valamint a család és munka összeegyeztethetőségének előmozdítása helyi megoldásokkal a nők atipikus foglalkoztathatóságának javításán, a munkáltatók és a munkavállalók helyi szintű együttműködésének javításán, a magánélet és a munka összehangolását segítő-támogató szolgáltatásokat nyújtó szolgáltatók és a velük együttműködő közösségek működési feltételeinek javításán keresztül.
Az Esztergomi Család és KarrierPONT elérhetősége:
Esztergom, Deák F. u. 14.
E-mail: eosa.esztrergom@gmail.com
Telefon: +36 30 7766-319
Nyitva tartás:
Hétfő: 8:00-18:00
Csütörtök: 8:00-16:00
Péntek: 8:00-12:00
Kedvezményezett neve: Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal
A projekt címe: “Nők-Munka-Család”
A támogatás összege: 200 000 000 Ft
A támogatás intenzitása: 100%
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.12.31.
Projektazonosító: EFOP 1.2.9 17 2017 00025
Sajtóközlemény:
NŐK-Munka-Család projekt az Esztergomi Járásban
2021/március/31
A NŐK-Munka-Család nevet viselő projekt konzorciumi partnerségben valósult meg, a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal, a Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint az Esztergomi Otthon Segítünk Alapítvány közreműködésével. A pályázat keretein belül létrejött az Esztergomi Család és KarrierPONT, mely több képzésnek, felkészítésnek, kommunikációs és szemléletformáló tevékenység helyszínének adott otthont, kiemelten az Esztergomi Járás meghatározott célcsoportjai számára.
A projektben megvalósult eredmények:
- Atipikus foglalkoztatási formák népszerűsítése, elterjesztése, új típusú munkaidő modellek népszerűsítésével és a bevezetés lehetőségének ismertté tételével mind a munkavállalók, mind a munkaadók körében.
- Az atipikus foglalkoztathatóságának ismertetése, széles körű alkalmazásának elősegítése találkozókon, előadásokon keresztül.
- A magánélet és a munka összehangolását segítő támogató szolgáltatások, egyéni fejlesztések, felkészítések nyújtása
- A munkáltatók és a munkavállalók helyi szintű együttműködésének javítása a család és a munka összeegyeztethetőségének és a munkaerő-piaci információk áramlása érdekében.
A projekt megvalósítását a foglalkoztatókkal, a civil szervezetekkel, valamint a gazdaság és a társadalom egyéb szereplőivel folyamatosan kialakított és fenntartott hálózatosodás segítette. A megvalósulás a személyes jelenlétet befolyásoló járványügyi helyzet miatt az online térben fejeződött be.
Szakmai vezető: Kardosné Cseh Anikó
+36/20/228-64-03
EFOP-1.2.9-17-2017-00025 projekt eredményeinek, jó gyakorlatainak, tapasztalatainak népszerűsítése (videó)
https://www.youtube.com/watch?v=ztNLtLhqSDA