Az Ideas Powered for business kkv-alap egy olyan támogatási program, amelynek célja, hogy segítse az uniós székhelyű kis- és középvállalkozásokat (kkv-kat) szellemi tulajdonjogaik védelmében. A kkv‑alap az Európai Bizottság kezdeményezése, amelyet az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) hajt végre, és amely 2025. február 3. és 2025. december 5.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2025. március 5-i egységes megjelentetési dátummal pályázatot hirdet a Kamarai Gyakorlati Oktató Képzés Országos Tréneri Névjegyzékébe történő felvételre.
Összesen 1 milliárd forint keretösszegű vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak az 1000 fő alatti hazai kistelepülések egész évben nyitva tartó italüzletei.
Március 3-tól beadhatók az igénylések a Demján Sándor Tőkeprogramra. A Nemzetgazdasági Minisztérium által kezdeményezett és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által működtetett programban a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások beruházásainak ösztönzésére 100 milliárd forint keretösszeg áll rendelkezésre.
A vállalkozások visszajelzéseit figyelembe véve módosulnak a GINOP Plusz kkv technológiai hitelprogramok feltételei a rendelkezésre álló források felhasználásának növelése érdekében, a változtatással több vállalkozás számára teszik elérhetővé a támogatást – mondta Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára.
A „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Program egy utalványrendszerű program, amely 9 milliárd forint keretösszegből támogatja a KKV-szektor weboldal fejlesztéseit, megerősítve ezáltal online jelenlétüket és e-kereskedelmi tevékenységüket.
A kormány 2 milliárd forintból új munkaerő-piaci programot indít a vállalkozások digitális infrastruktúrájának fejlesztése érdekében. A támogatással növekedhet a hazai kkv-k versenyképessége, piaci részesedése, munkavállalóik képzettségi szintje, emellett új munkavállalók felvétele is megvalósulhat.
A Demján Sándor Program keretében öt finanszírozási konstrukciót indított el az EXIM Magyarország, melyek célja a magyar vállalkozások nemzetközi terjeszkedésének támogatása. Az Exportösztönző Hitelprogram iránt komoly érdeklődés mutatkozik a hazai kkv-k részéről, már összesen 59,2 milliárd forint értékben érkeztek be hiteligények.