Mesterképzés és mestervizsgáztatás
A megyei kereskedelmi és iparkamarák kiemelt feladata a mesterképzés, az egyes szakmák szakmai csúcsát megtestesítő képzések és vizsgák területi szintű megvalósítása az Magyar Kereskedelmi és Iparkamara koordinálása mellett.
Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2021/001210
Engedélyszám: E/2021/000059
Általános tájékoztató
A magyar nemzetgazdaság fontos stratégiai érdeke a minőségi szakképzés, felnőttképzés, és az erre épülő mesterképzés. A mestervizsgáztatás a gazdaságot képviselő kamarák feladata, kompetenciája, amelyet a kamara kiemelt feladatként kezel. A mestervizsga, a szakemberek fejlődési folyamatában, jelentős mérő,- értékelő,- minősítő szintet hivatott képviselni.
A minőségi színvonalon képzett mesterek szakmai tudásuk, munkatapasztalatuk, munkakultúrájuk birtokában hozzájárulnak a vállalkozások eredményes vezetéséhez, a vállalati munkafolyamatok irányításához, szakmájuk-, hivatásuk továbbörökítéséhez, a foglalkoztatáshoz, a munkahelyteremtéshez.
A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődés és egzisztenciális életpálya modell, karrier kialakításának lehetőségét, valamint a tanulóképzéshez és vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítását. Tanúsítsa a mindennapi vállalkozási gyakorlathoz szükséges szakmai, gazdasági, pénzügyi, vezetési, munkaügyi és jogi ismeretek megszerzését és készségszintű ismeretét. Ezzel a szakmai megbecsülés, anyagi, erkölcsi elismerés és bizalom garanciáját teremtse meg.
Mestervizsgára jelentkezés első lépése a mestervizsga jelentkezési lap kitöltése (mely letölthető honlapunkról, vagy személyesen átvehető a Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamarában Tatabánya, Fő tér 36. II emelet)
A jelentkezési lap mellékleteként a kamara munkatársa által hitelesített bizonyítványmásolatot, valamint munkáltatói igazolást kell csatolni.
Az adott szakmára vonatkozó, rendeletben kiadott mestervizsga követelmény áttanulmányozása megállapítható, hogy rendelkezik-e a jelentkezéshez szükséges szakmai és elméleti ismeretekkel.
Mestervizsgát azon szakmákból lehet tenni, amelyekben rendeletben megjelent a mestervizsga szint és követelmény.
Az MKIK területi kamaráinál szervezett mestervizsgák alapdíja egységesen – szakmától és helytől függetlenül, melyről a Mestervizsga szabályzat 4. sz. melléklete rendelkezik.
Kapcsolat:
Vértesi Gabriella
Képzési referens
+36 34 513-023
+36 30 954-8744
vertesi.gabriella@kemkik.hu
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara honlapján elérhető dokumentumok:
Mestervizsga jegyzetek »»»
Rendeletben kiadott mestervizsga követelmények »»»