A magyar nemzetgazdaság fontos stratégiai érdeke a minőségi szakképzés, felnőttképzés, és az erre épülő mesterképzés. A mestervizsgáztatás a gazdaságot képviselő kamarák feladata, kompetenciája, amelyet a kamara kiemelt feladatként kezel. A mestervizsga, a szakemberek fejlődési folyamatában, jelentős mérő,- értékelő,- minősítő szintet hivatott képviselni.
A minőségi színvonalon képzett mesterek szakmai tudásuk, munkatapasztalatuk, munkakultúrájuk birtokában hozzájárulnak a vállalkozások eredményes vezetéséhez, a vállalati munkafolyamatok irányításához, szakmájuk-, hivatásuk továbbörökítéséhez, a foglalkoztatáshoz, a munkahelyteremtéshez.
A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődés és egzisztenciális életpálya modell, karrier kialakításának lehetőségét, valamint a tanulóképzéshez és vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítását. Tanúsítsa a mindennapi vállalkozási gyakorlathoz szükséges szakmai, gazdasági, pénzügyi, vezetési, munkaügyi és jogi ismeretek megszerzését és készségszintű ismeretét. Ezzel a szakmai megbecsülés, anyagi, erkölcsi elismerés és bizalom garanciáját teremtse meg.
A támogatott mesterképzés és mestervizsga az NFA-KA-KIM-6/2023/TK/12 számú támogatói okirat keretében valósul meg.
A támogatás odaítélésének feltétele:
A jelölt (vagy az őt alkalmazó vállalkozás) jelenleg is részt vesz az iskolarendszerű szakmai oktatáshoz kapcsolódó tanulóképzésben VAGY a jelölt (vagy az őt alkalmazó vállalkozás) kötelezettséget vállal arra, hogy a jövőben bekapcsolódik a tanulóképzésbe
A támogatott mesterképzésen a jelentkezők 20 % önrész befizetésével vehetnek részt, melyet a jelentkezőnek a képzés megkezdése előtt kell megfizetnie.
Az önrész összege bruttó 204.000,- Ft / fő (Az önrész összege tartalmazza a képzés és a vizsga díját, valamint az ünnepélyes mesterlevél átadó ünnepségen való részvételt is.)
2024-ban az alábbi szakmákban tervezünk támogatott felkészítő tanfolyamot és vizsgát indítani megfelelő létszámú jelentkezés esetén:
- asztalos
- autóelektronikai műszerész ( egyéni felkészüléses vizsga is)
- autószerelő ( egyéni felkészüléses vizsga is )
- festő, mázoló, tapétázó
- fodrász
- kézápoló és körömkozmetikus
- kozmetikus
- gázfogyasztóberendezés-és csőhálózat szerelő
- villanyszerelő
A mesterképzés időtartama 180 óra, ami három részből áll:
- Szakmai rész (110 óra)
- Pedagógiai módszertani ismeretek (40 óra)
- Vállalkozásvezetési ismeretek (30 óra)
A képzések elindulásának tervezett időpontja: 2024. augusztus
Vizsga várhatóan: 2024 november
Képzés időbeosztása:
Várhatóan heti 2 alkalommal.
A képzés és vizsga helyszíne: Tatabánya/Esztergom
További bővebb információért keresse kollégánkat:
Vértesi Gabriella
Képzési referens
Tel: 30/9548744
Email: vertesi.gabriella@kemkik.hu